Motocykl dla dziewczyny

Pięć najlepszych motocykli dla kobiety

2016-11-09

Obecnie prawo drogowe pozwala na korzystanie z motocykla o pojemności skokowej do 125 cm3 pod warunkiem posiadania prawa jazdy kategorii B. Przepis ten sprawił, że jednoślady stały się jeszcze bardziej popularne i powszechne. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się pytania o dedykowany motocykl dla kobiety. W niniejszym artykule postaramy się znaleźć na nie odpowiedź, proponując 5 modeli dla płci pięknej.

1. Ducati Monster 696

Jeżeli pytasz o motocykle dla kobiet, w większości zestawień pojawi się Ducati Monster 696. I tym razem nie mogło być inaczej. Ten klasyczny motor dla dziewczyny waży zaledwie nieco ponad 150 kg, a wysokość jego siedzenia wynosi 770 mm, co czyni go wprost idealną maszyną dla płci pięknej. Wysoki komfort jazdy, łatwość opanowania motocykla i dość duża moc silnika to jego niewątpliwe zalety. Dla niektórych wadą może być design, który sprawia, że motocykl prezentuje się bardzo klasycznie.

2. Yamaha XJ6 Diversion

Motocykl z przeznaczeniem dla niższych osób, powinien być komfortowy i łatwy w opanowaniu. Te wymagania spełnia dobrze znana Yamaha XJ6 Diversion, która waży tylko 154 kg i ma siedzenie zamontowane na wysokości 775 mm, co czyni z niej optymalny motor dla dziewczyny rozpoczynającej przygodę z jednośladami. Duże znaczenie pod tym względem ma stosunkowo mała moc i taka sama pojemność silnika, pozwalająca bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w przygodzie z motocyklem. Niezaprzeczalną zaletą Yamahy XJ6 Diversion jest nowoczesny i atrakcyjny wygląd.

3. BMW G 650 GS

Niemiecki motocykl dla kobiety typu cross, który cechuje się wysoką niezawodnością i niedużym spalaniem, nieprzekraczającym 4 l benzyny na każde przejechane 100 km. Ten jednocylindrowy motocykl, delikatnie mówiąc, nie jest demonem prędkości, dzięki czemu jest łatwy do opanowania i nie ma ryzyka zbyt mocnego przekręcenia manetki gazu. Dobra zwrotność i lekkość (waga poniżej 200 kg) sprawiają, że jest to optymalna maszyna dla aktywnych amatorek jednośladów.

4. Honda CBR 600rr

Niewielka, ale stosunkowo szybka maszyna jest przeznaczona dla pań nieco bardziej doświadczonych w temacie jednośladów. Honda CBR 600rr nadaje się doskonale jako drugi z kolei motocykl dla niskiej osoby szukającej wrażeń z jazdy. Trzeba umieć ją kontrolować i nauczyć się jeździć z takim zapasem mocy, jaką oferuje, dlatego jest ona wyborem dla bardziej zaawanasowanych motocyklistek. Niemniej przy odpowiednim doświadczeniu spisuje się znakomicie i potrafi przynieść wiele frajdy z jazdy.

5. Suzuki Glaudius

Suzuki Glaudius to łatwy do opanowania motor dla kobiety. Większość miłośniczek dwóch kółek doceni go za przewidywalność na drodze i zgrabną stylistykę. Atrakcyjne wzornictwo sprawia, że motocykl może się podobać, a to nie pozostaje przecież bez znaczenia dla płci pięknej. Suzuki Glaudius to doskonały motocykl dla niższej osoby, dlatego panie o niższym wzroście nie będą miały żadnego problemu z oponowaniem tego motocykla. Jest to typowo miejska maszyna z dwucylindrowym silnikiem i dobrym wyposażeniem, którą można kupić w rozsądnej cenie.
Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie Oponeo.pl S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Podleśna 17, 85-145 Bydgoszcz. Podane dane będą przetwarzane w celu dodania i wyświetlania komentarz. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności serwisu.