Dojazd do Paryża

Jak najprościej dojechać do Paryża samochodem?

2017-12-01

Jako zapalony podróżnik szczególnie upodobałem sobie wycieczki samochodowe. Dlaczego? Jadąc autem po Europie można poznać wiele ciekawych terenów i odwiedzić nieznane miejsca. Ponadto wybierając podróż pojazdem samochodowym, a nie na przykład samolotem, nigdzie nie musimy się spieszyć, nie goni nas czas, terminy odlotów, ograniczenia bagażowe, za których przekroczenie trzeba niekiedy słono zapłacić. Jednym naszym ograniczeniem są przez nas samych ustalone granice. Dzisiaj chciałem wam opowiedzieć jak dojechać do Paryża samochodem?

Najkrótsza trasa pojazdem samochodowym prowadzi przez Niemcy, Holandię i Belgię. Trasa ta to łączna odległość 1 228 km. Biorąc pod uwagę górną granicę dopuszczalnej prędkości w określonych miejscach, szacuje się, że na miejsce powinniśmy dojechać w przeciągu 12 godzin i 15 minut - oczywiście bez postojów. Wyjeżdżając z domu, w moim przypadku z Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie), kierujemy się drogą DK22 do ulicy Sulęcińskiej, następnie skręcamy w lewo i wjeżdżamy na ulicę Lipową, trasa DW138. Zjeżdżając z ronda w kierunku ulicy Platera, wjeżdżamy na autostradę A2. Pamiętajmy trasa autostradą jest częściowo płatna, warto zawczasu przygotować drobniaki na opłaty drogowe. Jadąc autostradą kierujemy się zgodnie ze znakami prowadzącymi w kierunku Świecko/Berlin, następnie trzymaj się kierunku Hannover/Hamburg/Magdeburg, nadal pozostając na autostradzie A2. Na węźle 14-Kreuz Kaiserberg wybierz drugi pas z prawej, aby kierować się znakami na A40 w kierunku: Venlo/Duisburg. Holandię mijamy jadąc trasą A40, następnie wjeżdżamy trasą A67/E34 do Belgi, kierunek Antwerpen/Eersel. 

Jadąc trasą E34 trzymaj się kierunku Ring Antwerpen/Brugge/Gent/Haven 1000-2000. Po przejechaniu około 5,5 km wjeżdżasz na trasę E17 w kierunku Gent/Sint-Niklaas. Jadąc tą trasą podążaj za znakami E17 - około 100 km. Następnie trzymając się tej trasy wjeżdżasz na A1. Podążaj około 200 km za znakami w kierunku E17/Paris/Reims/Aéroport Lille Lesquin. Zjedź w kierunku A104/Bordeaux/Nantes-Lyon/Marne-la-Vallée/Sarcelles/Paris-Est/Bobigny/Garonor - jedź około 200 km. Następnie zjedź w kierunku Vers/A4/A6/A10/Porte de Montreuil/Périphérique Sud/Aéroport Orly. Trzymaj się lewej strony i wjedź na Bd Périphérique, następnie zjedź w kierunku Paris-Centre. Gratulacje dotarłeś do celu
Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie Oponeo.pl S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Podleśna 17, 85-145 Bydgoszcz. Podane dane będą przetwarzane w celu dodania i wyświetlania komentarz. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności serwisu.