fotelik samochodowy

Odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka w Twoim samochodzie

2017-01-10

Wynikający z przepisów obowiązek wożenia dzieci w fotelikach sprawia, iż wielu rodziców ma poważny dylemat odnośnie do tego, jaki fotelik samochodowy wybrać dla swojej pociechy. Nie jest to prosta sprawa – zastanawiając się nad tym, jak wybrać fotelik samochodowy, trzeba wziąć pod uwagę, m.in. wzrost i wiek dziecka. Bez względu na te czynniki warto poznać pięć modeli najlepiej ocenionych w teście ADAC.

1. KIDDY Evo-Lunafix

Jeśli interesują Cię najlepsze foteliki samochodowe dla najmłodszych dzieci, KIDDY Evo-Lunafix jest strzałem w dziesiątkę. Odznacza się bardzo wysokim stopniem funkcjonalności, a największym jego atutem jest to, że „rośnie razem z dzieckiem”, co stanowi zasługę łatwej regulacji wysokości pasa. Jako foteliki dla noworodka, KIDDY Evo-Lunafix sprawdzają się świetnie, gdyż umożliwiają dziecku bezpieczną podróż w pozycji leżącej. Omawiany model wyposażony jest m.in. w rozkładany daszek przeciwsłoneczny, miękko wyściełaną wkładkę, stelaż amortyzujący wstrząsy oraz solidne, wytrzymałe obicie, które można bez problemu zdjąć i wyprać.

2. BESAFE iZi Go Modular i-Size

Jeśli zastanawiacie się, jaki fotelik samochodowy będzie optymalny dla malucha w wieku od 0 miesięcy do ok. 12 miesięcy o wadze do 13 kg, powyższy model zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Łatwo zamontować go w aucie na bazie iZi Modular i-Size – zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Niezwykle komfortowy i wygodny, z miękkim obiciem, wkładką w zagłówku, wkładką dla noworodka oraz wzmocnioną ochroną boczną. Co się zaś tyczy jakości, testy potwierdzają ją w 100 procentach. Dodatkowy plus za świetny design i wykończenie z dbałością o najdrobniejsze detale.

3. CYBEX Aton Q i-Size

Dla tych, którzy rozważają, jaki fotelik samochodowy z kategorii 0-13 kg/45-75 cm nabyć w najbliższym czasie, mamy podpowiedź: CYBEX Aton Q i-Size, który na rynku polskim zadebiutuje na początku 2017 r. Model jest zgodny z europejską regulacją bezpieczeństwa I-Size, co przekłada się na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa dziecka podczas podróży. Z udogodnień posiada m.in. boczne osłony teleskopowe, zagłówek z automatyczną regulacją połączony z wkładką wywłaszczającą, funkcjonalne pasy oraz składaną budkę przeciwsłoneczną w rozmiarze XXL. Model dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

4. HAUCK Varioguard Plus (Isofix)

Osoby, które zadają sobie pytanie, jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka od pierwszych dni życia bądź jaki fotelik dla rocznego dziecka jest najlepszą opcją, powinni wziąć pod uwagę omawiany model. Znakomicie wypada nie tylko w testach, ale również jest bardzo chwalony przez rodziców. Fotelik można przystosować do wzrostu dziecka, nie ma więc potrzeby zakupu dwóch odrębnych fotelików. W łatwy sposób można go zamontować tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Posiada elastyczne, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, wkładkę redukcyjną dla noworodka, wzmocnione boki oraz regulowaną podpórkę. Prosty do utrzymania w czystości, wykonany ze świetnych gatunkowo materiałów.

ISOFIX

mocowanie do fotelika w standardzie ISOFIX

5. CHICCO Seat-Up 012 (Isofix)

Jeżeli chodzi o foteliki samochodowe w kategorii 0-25 kg, CHICCO Seat-Up 012 (Isofix) pojawia się w zestawieniach najczęściej polecanych i najbezpieczniejszych modeli. Doskonały dla maluchów od chwili narodzin do 6 roku życia. Wyposażony w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym bez przeszkód można go zamontować w samochodach nieposiadających systemu isofix. Jako model z grupy 0+, mocowany jest tyłem do kierunku jazdy, przy czym należy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej. Posiada 3 pozycje nachylenia w grupie 1 i 2 oraz zagłówek o regulowanej wysokości. Przyjemny w dotyku, miękki materiał jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

 

Zdjęcie tytułowe by JoymasterTen - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3578398

Zdjęcie ISOFIX by Securange, Britax, chicco — Securange, Britax, chicco, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53441212
Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie Oponeo.pl S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Podleśna 17, 85-145 Bydgoszcz. Podane dane będą przetwarzane w celu dodania i wyświetlania komentarz. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności serwisu.