Lokalizator GPS

Lokalizator GPS - bezpieczeństwo w małym nadajniku

2016-10-06

Lokalizator GPS do samochodu jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli samochodów, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad lokalizacją swojego pojazdu. Jest to rozwiązanie bardzo powszechnie zwłaszcza w autach służbowych, może się jednak okazać bardzo przydatne w przypadku gdy na nasz prywatny samochód zostanie skradziony. 

Nadajnik GPS do samochodu

Nadajnik GPS, który można zainstalować w samochodzie, to zasadniczo bardzo proste urządzenie bazujące na lokalizacji. Niewielki gadżet można z powodzeniem ukryć na przykład w bagażniku, by z odległości, dajmy na to, pięciuset kilometrów wytropić go z dokładnością do kilku metrów. Lokalizator GPS przybiera różną formę – raz jest amatorskim sprzętem ze sklepu detektywistycznego, innym razem profesjonalnym narzędziem biznesowym, a dla niektórych przerobionym smartfonem ze specjalną aplikacją.

Namierzanie pojazdu, w którym znajduje się nadajnik, jest możliwe dzięki połączeniu za pomocą karty SIM lub odpowiedniego panelu połączonego z Internetem. Na rynku istnieją urządzenia wymagające jednorazowej opłaty, jednak w niektórych przypadkach bardziej opłaci się stała kwota abonamentowa.

Lokalizator GPS do samochodu opinie

Aby wybrać odpowiednie urządzenie lokalizujące, należy zdefiniować podstawowe kryteria, które przekładają się na skuteczność urządzenia. Na pewno jednym z nich jest żywotność baterii. Nawet ze starego smartfona można zbudować lokalizator GPS, ale jego bateria padnie po maksymalnie kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach. Tymczasem najbardziej profesjonalne urządzenia wytrzymują nawet kilka miesięcy bez zasilania i ładowania.

Forma lokalizatora również ma ogromne znaczenie. Niewielkie, nierzucające się w oczy urządzenie ukryte gdzieś pod bagażnikiem raczej uchroni się przed wzrokiem mniej rozgarniętego złodzieja. Z drugiej strony są też lokalizatory, które podłącza się do gniazdek na przednim panelu auta. Ma to sens jedynie w przypadku profesjonalnych kierowców, kurierów i dostawców. Pracodawcy chcą i w pewien sposób muszą mieć pełną kontrolę nad ich trasą, a sami pracownicy wiedzą, że w tej sytuacji nie ma sensu celowo odłączać urządzenia.

Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze nadajnika powinna być kwestia łatwości i efektywności jego użytkowania. Standardowo producenci oferują roczną bezpłatną subskrypcję specjalnego panelu internetowego do podglądu (lokalizacji i szczegółowych statystyk w przypadku droższych modeli). Urządzenia wykorzystujące kartę SIM „nabijają” transfer danych, stąd konieczność pełnej kontroli nad zobowiązaniami wobec konkretnych operatorów.

Nadajnik GPS CENA

Czy tani lokalizator GPS na cokolwiek się przyda? Chyba na nic poza przetestowaniem, o co w ogóle chodzi w tej technologii, chociaż czasem i sama konfiguracja sprawia problem początkującym użytkownikom.

Zasadniczo nadajniki GPS z wieloma dodatkowymi funkcjami i maksymalnie silnymi bateriami potrafią kosztować w granicach 1500-2000 zł, a nawet więcej, przez co mogą sobie na nie pozwolić nieliczni kierowcy prywatni oraz najbardziej zainteresowane tematem firmy. Za mniej profesjonalny lokalizator zapłacisz około 500-1000 zł. Rozwiązania tańsze będą zwyczajnie nieefektywne.

W niektórych przypadkach bardziej opłaca się wybór abonamentu w jednej ze specjalistycznych firm, która oferuje nam dzierżawę urządzenia wraz z oprogramowanie m. Innym razem lepszy jest jednorazowy wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, w jakim celu i na jak długo chcesz zainstalować nadajnik GPS w samochodzie. Ostateczny wybór najlepiej skonsultować ze specjalistami.

 

 

Zdjęcie tytułowe CC by basibanget - GSM GPS Tracking Device
Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie Oponeo.pl S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Podleśna 17, 85-145 Bydgoszcz. Podane dane będą przetwarzane w celu dodania i wyświetlania komentarz. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności serwisu.